Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Egy falat kenyér

Nagyhétre visszavonulót fújtak a hazai politikusok, mivel a nyomtatott sajtó ünnepi üzemmódba kapcsol, a húsvétra extrahosszú hétvégeként tekintő választópolgárok kirándulnak, a nagyheti templomi szertartások egy része pedig a tévéhíradókkal esik egy időre, így jóval kevesebb embert tudnának elérni, kár feszedezni.

Enyhe, erőtlen próbálkozások akadtak persze, ilyen például a Ján Slota vezette Szlovák Nemzeti Párt, és a hazai politikai élet másik veterán matadora, Vladimír Mečiar nyilatkozatháborúja. Slota valószínűleg a közelgő húsvét csodájától mámorosodott meg. A kereszténység legnagyobb ünnepének középpontjában a megváltás műve, a halált követő feltámadás áll. Így megüzente Mečiarnak, ő is foglalkozhatna már a halála utáni időszakkal. A jókívánságokhoz enyhe családozás is társult, a nemzeti vezető azt javallotta a háromszoros exminiszterelnöknek, ha tolvajokat keres, azt ne az SNS háza táján tegye, hanem nézzen a vejére és a lányára. A megnyilvánulás Slota általánosnak mondható, szuterénközeli szellemi színvonalát tükrözi, és kb. annyira veszélyes, mint két szarvasbika találkozása a National Geographic Channelen – kicsit méregetik egymást, összeakasztják a szarvukat, majd távoznak –, így a HZDS is hasonló eréllyel lőtt vissza. Az a párt, melynek uralkodása alatt a legtöbb politikai indíttatású bűncselekmény történt Szlovákiában, nyilatkozatban ítélte el az erőszak, mint politikaformáló eszköz használatát. Mentségére szolgáljon, hogy a nyilatkozat április elsején kelt.

Egy nappal korábban a Felvidék jelképes visszahódítására indult a Jobbik európai parlamenti képviselője, Morvai Krisztina, és Gaudi-Nagy Tamás, a párt igazságügyiminiszter-jelöltje. A két politikus, az egykor a homoszexuálisok jogaiért is küzdő Morvai, és az egykor a legismertebb magyar pólóárust, Tomcatet is védő Gaudi-Nagy az Erzsébet-híd komáromi hídfőjénél tartott lakossági fórumot, természetesen a járda menetirány szerinti jobbik oldalán, bár pár szimpatizáns a bal oldalra szorult. Ezután híveik kíséretében elindultak, hogy virágcsokrot helyezzenek el Szent István komáromi szobránál. Az összejövetel deklarált célja a szlovákiai magyarellenes politika és a magyargyűlölet elleni tiltakozás volt. Ebből azonban vajmi kevés jött át. Sokkal inkább arról volt szó, hogy az államfőjelölt Morvai meg akarta mutatni, ő megteszi, amibe Sólyom László bicskája beletört 2009. augusztus 21-én. Sólyom Lászlót az országos rendőrfőkapitány várta (volna) a határon, Morvainak egy körzeti parancsnok jutott, az is csak a híd tövében. A séta célja nyilvánvalóan nem az volt, hogy bármit is tegyenek a magyar–szlovák viszony rendezése érdekében, elsősorban saját szavazótáboruknak és felvidéki szimpatizánsaiknak szólt a körmenet. Kampánycélokra mindig jól jön a kisebbség, a határ mindkét oldalán. A séta egyébként a szlovák hatalom bugyraiban is bepillantást engedett, mire a menet a Klapka térre ért, a civil ruhás rendőrök által csaknem kétszeresére nőtt a létszám. Ugyanaz a rendőrségi fotós, aki az egyetemisták nyelvtörvény elleni tüntetésén aktív portrékészítő munkásságot folytatott, most is alaposan dokumentálta, ki volt ott. A rendőrök az újságírókat is zaklatták.

Természetesen, a reakció nem sokat váratott magára, Robert Fico miniszterelnök másnap egy jóízűt jobbikozott, nagyon veszélyesnek nevezte az ilyen megnyilvánulásokat. „Mintha valaki azt akarná a tudtunkra adni, hogy ez itt egy olyan terület, amely mindig is Magyarországhoz tartozott” – mondta. A nemzeti húrokat pengető erőknek a Duna két oldalán olyan szükségük van egymásra, mint egy falat kenyérre.

0 Tovább

Morvai Krisztina komáromi sétája

Az aki Á-t mond, mondjon B-t is elvét szem előtt tartva természetesen elmentünk a Jobbik lakossági fórumra. Gondoltam, írok róla, de az Új Szó Online-on fent van minden.

Virágcsokrot helyeztek el Szent István király tavaly felállított révkomáromi szobránál szerdán a Jobbik vezető politikusai, Morva Krisztina európai parlamenti képviselő és Gaudi-Nagy Tamás igazságügyminiszter- és képviselőjelölt. A Jobbik komáromi, az Erzsébet-híd magyarországi hídfőjénél tartott rendezvényről érkeztek Szlovákiába.

Tovább az eredeti helyre.

Egyébként meg nem volt semmi extra, bár az, hogy Gaudi-Nagy dalra fakadt, nem akármi.  Legalábbis nem hagyományos kampányfogás. Ezt a nótát adta elő. MTI, TASR, Joj, Markíza, STV (TA3 nem!!!), Híd Tv (Ez nem a Bugár-féle, hanem a dél-komáromi kistérségi), Duna, és pár nem brandelt kamera, freelancerek vagy jobbikosok, Új Szó, 24 óra, Népszabi, Bumm. Úgyhogy amit akartak, az elérték. Benne lesznek a tévében.

0 Tovább

Miért nem jó ötlet Morvai Krisztina komáromi sétája?

Tegnap ezt a levelet kaptam a szerkesztőségi postaládámba (változtatások nélkül közlöm):

2010 március 31.-én, szerdán 18 órakor az Erzsébet-híd dél-komáromi hídfőjénél szabadtéri lakossági fórumot rendez a Jobbik komáromi alapszervezete. Az összejövetel célja tiltakozás a szlovákiai magyarellnes politika és a magyargyűlölet ellen. A rendezvényen részt vesz a dr.Morvai Krisztina EP-képviselő, a Jobbik államfőjelöltje és dr.Gaudi-Nagy Tamás a Jobbik igazságügyiminszter-jelöltje. A sajtótájékoztató után közös sétát teszünk Észak-Komáromba a Szent István szoborhoz.

Minden magyar testvérünket szeretettel várjuk!

Szebb jövőt!
JOBBIK Komárom

Kedves Krisztina!
Szeretném elmondani kegyednek, miért tartom rossz ötletnek az Ön és párttársai sétáját szülővárosomban. Természetesen, ön az Európai Parlament képviselőjeként, és az Európai Unió állampolgáraként oda megy, ahova akar, s ha ezt a schengeni övezeten belül teszi, még meg sem állítják a határon. S ha mondjuk 2008. szeptember 28-án tette volna ezt (ne tessék guglizni, nyájas olvasók, ezen a napon nem történt semmi különös, találomra böktem rá), azzal semmi gond nem lenne. (Sőt, ez a holnapi séta se lenne gázos, ha ön  valamelyik decens kiskosztümjében átsétálna ide, és megnézné a szobrot, a lakossági fórum előtt, vagy után, tüntetők nélkül.)

Komárom szép város, jókat lehet benne sétálni, és látnivaló is akad. A Megye utcán beülhetett volna egy cukrászdába, az Európa-udvarban leguríthatott volna pár sört, esetleg vmelyik környékbeli étteremben megebédelhetett volna. Utána fényképezkedhetett volna a Szent István-szobor tövében, opcionálisan esetleg Baló Györggyel is. Ön azonban nem sétált erre, s biztosra veszem, most is magasról szarná le Komáromot, ha éppen nem lenne kampány. De kampány van.

"Az összejövetel célja tiltakozás a szlovákiai magyarellnes politika és a magyargyűlölet ellen." Minden megnyilvánulás, mely a magyarellenes - az önök verziójában hiányzik az e betű - politika, és a magyargyűlölet ellen kíván tenni, üdvözlendő. Azonban önök a sétájukkal kurvára nem akarnak semmit tenni a szlovmagy viszony rendezése érdekében, s valószínűleg tudják is, hogy nem oldanak meg semmit vele (ennél csak az a rosszabb, ha nem tudják), csak "jól megmutatják a tótoknak", az egyetlen céljuk, hogy ezzel a demonstrációval szavazatokat szerezzenek maguknak a közelgő parlamenti választásokon. Már csak pár nap, be kell vetni mindent. Valamint államfőjelöltként megmutathatná, hogy "ügyesebb vagyok, mint egy Sólyom László", aki csak a híd közepéig jutott.

Kedves Krisztina, amire készülnek, azt úgy hívják: a kisebbségi kérdés kampánycélokra történő felhasználása. S ebben méltó társaivá lesznek Robert Ficónak és Ján Slotának, akik szintén csak kampánycélokra használják a kisebbségi kérdést, és az egész szlovmagy viszonyt, de megoldani nem akarják. (Az előbbi néha úgy tesz, mintha akarná, az utóbbi még ennyit sem.)

Az önök szavazótáborának nyilván tetszeni fog, hogy bevonulnak a "megszállt területekre", s úgy fognak tekinteni arra az 500 méterre, amit a hídtól a szoborig megtesznek, hogy azt majdhogynem vissza is foglalták. Robert Fico majd összehívja a biztonsági tanácsot, minden szlovák párt tart egy sajtóértekezletet, a Szlovák Nemzeti Párt kettőt, önök egy napra a szlovák lapok címoldalára kerülnek, aztán minden marad a régiben. S lehet, hogy titkon örülne, hogy ha esetleg önt is kitiltanák Szlovákiából, mert az még több szavazat+3 napirenden kívüli felszólalás az EP-ben. Ön az ELTE docense, nem pedig büfé-turul szakos tarisznyarák, ahogy Varánusz kolléga írta. Jó lenne, ha ennek megfelelően mérlegelne. Természetesen, kampányon kívül bármikor szívesen látjuk városunkban.

Üdvözlettel: Lashee

0 Tovább

11-kor nyugalom a határon

Az imént elhagytam Szlovákia területét a komáromi határátkelőnél (ne aggódjatok, estére visszajövök). Gondoltam, ad notam: „Kiskereki betyárcsárda, zsandárokkal körülállva” kutyák, helikopter, szögesdrót, őrtorony stb. Magyar oldalon semmit se láttam, nyoma sem volt rendőri készenlétnek. Az egyedüli láthatósági mellényt viselő arcok az útkarbantartók voltak. A szlovák oldalon sem volt nyoma nagyobb készültségnek, de azért állt ott egy terepjáró, ami nem szokott, és kint a placcon 4 rendőr volt. (Persze, nem tudjuk, mit rejt az egykori vámépület.) Ez egyik fekete - tábori (poľná rovnošata) - egyenruhát viselt. Kétségbeesetten látom magam előtt a holnapi lapokat, melyek regionális tudósítói arról fognak írni, hogy kommandósok voltak ott. Lehet, hogy voltak, de a fekete barettes legények nem azok. (Erről bővebb infó, és letölthető dokuk azoknak, akiknek a fejében nincs rend a rendőregyenruhákkal kapcs. itt.) Szóval ne kommandósozzunk!
Egy óra múlva kezdik a "buzerantok" a határlezárást. Sok sikert a tudósító kollégáknak!
0 Tovább

tg-ltatsthtetet-06-01

blogavatar

Phasellus lacinia porta ante, a mollis risus et. ac varius odio. Nunc at est massa. Integer nis gravida libero dui, eget cursus erat iaculis ut. Proin a nisi bibendum, bibendum purus id, ultrices nisi.

Utolsó kommentek