Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Nagyon hosszú hét, kevésbloggal, felesleges cigányozással

A héten beszélgettem az egyik szlovmagy portál munkatársával. Kérdtem' hogy régen írt blogot, tán kirándult? Mondta, hogy nem, csak nagyon sok dolga volt. Azért, mert az újságírót egy-egy orgánum nem tudja/akarja megfizetni kellőképpen, ezért minden szart kell még mellette csinálnia - tette hozzá. Ebben igaza volt. A héten engem is lefoglalt sokminden, így egy blogger kolléga  megelőzött, és megírta azt, amit én is akartam, a veszprémi késelés kapcsán. Jelesül, hogy Pápay Tibor és népi zenekara éppen olyan magyar gyerek volt, mint én, aki ezeket a sorokat magyarul írom, vagy te, aki ugyanezt magyarul olvasod. És ha beírjuk a magyar Observerhez hasonló Newton sajtóadatbankba a "magyarok gyilkoltak" kifejezés különböző ragozott alakjait, bizony ezt dobja ki. A szlovák sajtóban senki sem írta le azt, hogy Dunaszedahely környékén magyarok szedtek védelmi pénzt. Erről van szó.

A másik dolog meg: jó, hogy a jobbosnak mondható blogok is rámutattak: a Bayer-publicisztika tele van önellentmondással.

Az utójátékról pediglen álljon itt két hír, az MTI-től.

Ezt mondta az egyik blogger kolléga által már korábban anyjába küldött  Daróczi Dávid kormányszóvivő:
Helyes döntés volt a Magyar Hírlap elleni bojkott - mondta Daróczi Dávid kormányszóvivő pénteken a Parlamentben újságíróknak, miközben a Kossuth téren mintegy két és fél ezren tüntettek a napilap bojkottja ellen és a sajtószabadság mellett.
A megmozdulás hangneme, az, ahogyan az ott jelenlévők beszéltek a magyar közállapotokról, azt támasztja alá, hogy helyes volt a Magyar Hírlap ellen ezt a döntést meghozni - fogalmazott.

Mint mondta, azoknak az írásoknak az ismeretében, amelyek ezt a döntést kiváltották, a miniszterelnök úgy gondolja, hogy éppen az lenne a furcsa, ha a szélsőjobb nem demonstrálna a döntés ellen.

Az MTI kérdésére közölte: eddig nem érkezett olyan jelzés, hogy bármelyik állami cég vezetője kifogásolta volna a miniszterelnök azon kérését, hogy szüntessék meg a lap előfizetését. Mindenki egyetértett ezzel a döntéssel - közölte Daróczi Dávid.
A bojkott kezdeményezésére reagálva a Megyei Önkormányzatok Országos Szövetsége (MÖOSZ) pénteken arra hívta fel a figyelmet, hogy az Alkotmány 61. § (1) és (2) bekezdése egyrészt kimondja: "a Magyar Köztársaságban mindenkinek joga van a szabad véleménynyilvánításra", másrészt azt is hangsúlyozza: "a Magyar Köztársaság elismeri és védi a sajtó szabadságát".

Mint megjegyezték: ennek kinyilvánításával az a céljuk, hogy felhívják a figyelmet a sajtószabadság elleni "nyílt, durva miniszterelnöki támadásra".
A MÖOSZ ehhez azt is hozzátette, hogy közleményükkel nem a bojkottot kiváltó publicisztika "igazságtartalmát" vagy "esetleges sértő" jellegét kívánják vitatni, hanem a sajtó szabadságának védelmében kívánnak szót emelni.

A Magyar Hírlap hétfőn közölte Bayer Zsolt hosszú írását a veszprémi kézilabdásokat ért gyilkos támadásról "Betelt a pohár" címmel. A publicisztikában a szerző "gyilkos állatoknak" nevezi az elkövetőket. "Ezek pedig nem emberek. Hanem állatok. És a vesztünkre törnek" - írta, megtoldva ezt azzal, hogy "sajnos a cigány etnikum rengeteg tagja felmondta az együttélést, és felmondta az emberséget".

Másnap a kormányszóvivő közleményben tudatta: Gyurcsány Ferenc miniszterelnök arra kéri valamennyi állami intézményt és állami tulajdonú vállalatot, hogy szüntesse meg a lap előfizetését. Az illetékes vagyonkezelő szervezeten keresztül a kormányfő arra utasította az érintett állami vállalatokat, hogy szüntessék be a fizetett hirdetések és a reklámok megjelentetését a Magyar Hírlapban.

A miniszterelnök utasította a rendészeti és igazságügyi minisztert, hogy készítse elő a megfelelő sajtóetikai vagy jogi eljárást a Betelt a pohár című írással kapcsolatban.


Ez pedig egy hír a tüntetésről:
Mintegy két és fél ezren tüntettek a Magyar Hírlap bojkottja ellen és a sajtószabadság mellett pénteken Budapesten, a Kossuth téren.

A felszólalók többsége a miniszterelnök kemény bírálata mellett külön köszönetet is mondott Gyurcsány Ferencnek azért, hogy a lehető legjobb ingyenreklámot biztosította a lapnak.
Széles Gábor, a Magyar Hírlap tulajdonosa az összegyűltek előtt azt hangoztatta: Gyurcsány Ferenc alkalmatlan miniszterelnöknek, nagyobb károkozóként fog a történelembe bevonulni, mint Rákosi Mátyás. Farkas Félix a Lungo Drom képviseletében arról beszélt, hogy Bayer Zsolt írása nem sértő a cigányság számára. Szerinte Gyurcsány Ferenc a cigányság mögé bújva sértette meg a sajtó- és véleményszabadságot azáltal, hogy bojkottot hirdetett a Magyar Hírlap ellen. A Lungo Drom nevében lemondásra szólította fel a miniszterelnököt és kormányát.

Morvai Krisztina, a Jobbik európai választási listavezetője "hibbant Nérónak" nevezte Gyurcsány Ferencet. Ő azt köszönte a miniszterelnöknek, hogy lépésével ismét összehozta az embereket.

Stefka István, a Magyar Hírlap főszerkesztője arról beszélt, hogy Gyurcsány Ferenc átlépett egy határt: a rákosi-kádári időket idézve akarják "befogni a lap száját".

Bayer Zsolt közíró beszédében úgy vélte, hogy Magyarországon a bajok akkor kezdődtek, amikor kitalálták azt, hogy a tolvajokat nem tolvajoknak, hanem megélhetési bűnözőknek kell hívni. Azt hangoztatta, Magyarországon már 700 éve cigánynak nevezik a cigányt, ennek így is kell maradni, "ők a barátaink". Ugyanakkor a tanárokra támadókat, a gyilkosokat, a rablókat, a tolvajokat, akik adott esetben cigányok, cigányoknak is kell nevezni.
Széles Gábor és Bayer Zsolt többekkel együtt egy Ikarus-busszal érkezett a helyszínre, ahol tapssal fogadták őket. Több tüntető árpádsávos és nemzeti színű lobogót tartott a kezében. Többen azt skandálták: "Gyurcsány, takarodj!" A megmozdulást Széles Gábor televíziója, az Echo TV egyenesben közvetítette. A kamerák egy pillanatra mutatták azt is, hogy a tömegben néhányan összeverekedtek.

A rendőrség lezárta a Kossuth tér egy részét az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium előtt, a 2-es villamos a tüntetés ideje alatt nem járt. A tüntetést követően az emberek többsége a Kossuth téri metróállomásra özönlött be, ezért rendőri irányításra volt szükség a mozgólépcsőknél.
A Magyar Hírlap hétfőn közölte Bayer Zsolt hosszú írását a veszprémi kézilabdásokat ért gyilkos támadásról "Betelt a pohár" címmel. Másnap a kormányszóvivő közleményben tudatta: Gyurcsány Ferenc miniszterelnök arra kéri valamennyi állami intézményt és állami tulajdonú vállalatot, hogy szüntesse meg a lap előfizetését.

Az illetékes vagyonkezelő szervezeten keresztül a kormányfő arra utasítja az érinte
tt állami vállalatokat, hogy szüntessék be a fizetett hirdetések és a reklámok megjelentetését a Magyar Hírlapban.
A miniszterelnök utasította a rendészeti és igazságügyi minisztert, hogy készítse elő a megfelelő sajtóetikai vagy jogi eljárást a Betelt a pohár című írással kapcsolatban.

Szimpátiatüntetés a Magyar Hírlap mellett from Kínai Kálmán on Vimeo.
0 Tovább

Hétfőtől megújul a Magyar Hírlap

Ma egy általam is kultivált napilapról megjelent írásokat szeretnék a köz figyelmébe ajánlani. Nos, valahonnan hallottam,  még decemberben, hogy január elejével megújul a Magyar Hírlap. Dizájnilag, úgy értem. A megújulás egy kicsit kitolódott. De hétfőtől…

Az oldaldobozban is szereplő Anonim Antagonisták ezt írták:
Most viszont újabb koncepcióváltás közeleg: hétfőtől 16 helyett 24 oldalon, több-nagyobb-színesebb képpel, a Széles Gábor szívéhez és főleg ambícióihoz közel álló vidékfejlesztési témákkal, továbbá természetvédelemmel és a konzervatív-polgári értékrenddel összeegyeztethető színes celebhírekkel (!) jelenik meg a Hírlap, változatlan stábbal, ami azért ígér néhány sajtótörténeti pillanatot.
A cikk az eredeti helyen folytatódik.

Ez az írás pedig a Figyelőben jelent meg.
Megint új koncepcióval próbálkozik a Széles Gábor érdekeltségébe tartozó Magyar Hírlap, miközben naponta termeli a milliós veszteséget.
Magyarország legdrágábban megvásárolt miniszteri székét foglalhatja majd el Széles Gábor, ha jelentkezését elfogadják, és valóban ilyen megbízatást kap egy következő Orbán-kormányban. A privatizáció során meggazdagodott nagyvállalkozó ugyanis – saját bevallása szerint – már legalább 3,5 milliárd forintot költött a Magyar Hírlapra (MH) és két kábeltévéjére (az Echóra és a Vitálra), amelyek 2005 óta egyetlen forint nyereséget sem termeltek.
Széles 2008 elején még úgy nyilatkozott a Heti Válasznak, hogy „nem azért vásároltam be magam a médiába, mert politikai ambícióim lennének”, ám tavaly év végén, az általa birtokolt Echo TV-nek adott, háromnegyedórás „évzáró” interjújában – amely azután a Magyar Hírlapban (MH) is megjelent –, kijelentette, hogy kész miniszterséget vállalni egy következő Orbán-kabinetben.

A cikk az eredeti helyen folytatódik.

Hát, majd meglátjuk.

0 Tovább

Haza, de milyen?

 Találtam egy glosszát az oktatási törvényről:

 

„Gond nélkül ki tudom jelenteni, hogy Szlovákia a hazám, de kérdés, hogy önök is úgy gondolják-e, hogy ez a mi hazánk is…”
Berényi József, az MKP elnökhelyettese az oktatási törvény vitájában

Michael Ende Végtelen története kutya füle az úgynevezett tankönyvbotrányhoz képest, melyet tegnap ugyan felemás, a szlovákiai magyarok számára mégis nyilvánvalóan a kisebbik rosszat jelentő formájában fogadott el a szlovák törvényhozás, igaz, a nemzetiek kivonultak az ülésteremből. A döntés értelmében a nemzetiségi iskolák tankönyveiben első helyen az adott kisebbség nyelvén fognak szerepelni a földrajzi nevek, majd ezt követően zárójelben államnyelven. A problémát némileg leegyszerűsítve: több mint negyedéves harccal, melynek során Brüsszeltől Budapestig mindenkit mozgósítottak, és annyi cikk született a tankönyvekről, mint talán a rendszerváltás óta összesen nem, sikerült elérni, hogy a magyar gyerekek könyveiben a földrajzi nevek magyarul legyenek. És ennek még örülnünk is kellene!

A cikk az eredeti helyen folytatódik tovább.

0 Tovább

tg-ltatsthtetet-06-01

blogavatar

Phasellus lacinia porta ante, a mollis risus et. ac varius odio. Nunc at est massa. Integer nis gravida libero dui, eget cursus erat iaculis ut. Proin a nisi bibendum, bibendum purus id, ultrices nisi.

Utolsó kommentek