Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Bugár Béla blogírásba fogott

Bugár Béla blogolásba kezdett, tudtam meg a Bumm mai címlapjáról. Ha arra vártak volna, hogy ezt a párt honlapjáról tudom meg, akkor örökké élnek. Ritkán látogatok párthonlapokat, mert a sajtósok általában elküldik, amiről akarják, hogy tudjak (nem én, lashee, hanem a sajtó úgy általában). Meg aztán, ha az ember nem célzottan keres valamit, akkor a párthonlapokon kevés érdekes dolog van. Nosza, meg is néztük az együttműködő politikus blogját.

Bugár Béla blogjához a főoldal jobb oldali vízszintes menüjéből jutunk el. Zavaró, hogy az interjúkkal egy helyre került, a műfaji különbségek okán. Ha rákattintunk a legördülőben, akkor a mostnarancssárga verzál blogok felirat alatt három bejegyzést találunk, melyeknél Bugár Béla van feltüntetve szerzőként.

Egy induló, jelenleg 3 bejegyzéssel bíró blog esetében tán' az előszóként is értelmezhető Blogírásba fogtam című cikk a legérdekesebb, ahol tisztába kerülhetünk  szerzői intencióval.

"Talán meglepődnek, amiért úgy döntöttem, blogot fogok írni. Bevallom, sokáig gondolkodtam, belefogjak-e, hiszen nem akartam amolyan „divatmajmoló” politikus látszatát kelteni, aki csak azért vezet internetes naplót, mert ez az divat. Kikértem munkatársaim, barátaim véleményét, akik szinte kivétel nélkül biztattak: vágjak bele."

Bélának azonban még MKP-elnök korában el kellett volna kezdeni blogot írni, mivel tőlünk nyugatabbra már akkor is minden releváns politikusnak volt blogja. A nála két évtizeddel öregebb John McCain a Kongresszus twitterkirálya, szóval 2010-ben arról értekezni, hogy a blogírás divatmajmolás-e, minimum anakronizmus.

"Mi a célom? Elsősorban az, hogy közvetlenebb módon, a sajtó kiiktatásával oszthassam meg Önökkel véleményemet aktuális közéleti témákkal kapcsolatban."

A cél legitim, a sajtó kiiktatása viszont szerencsétlen megfogalmazás.

"Ígérem, igyekszem rendszeresen időt szakítani ezekre a rövidebb-hosszabb bejegyzésekre. Nem garantálom, hogy naponta odaülök a számítógéphez, de több-kevesebb rendszerességgel igyekszem megosztani Önökkel gondolataimat politikáról, közéletről, aktuális kérdésekről."

Na, majd meglátjuk. A blogoldal rss-ére fel lehet iratkozni, így azok is értesülnek a frissülésről, akik nem akarják a Híd honlapját látogatni.

Ha viszont, teszem azt, hozzá szeretnék szólni a pártvezető blogjához, akkor azt nem tudom, hogyan tehetném. Vannak ott hozzászólások, vajon hogy kerültek oda? Mac OS X 10.6.2-t használok, a legújabb Firefoxszal és Safarival. A Hozzászólások azonban nem kattintható. Ha a kék, Bugár Béla blogja feliratra kattintok, az visszavisz a főoldalra. Ha itt kattintok a hozzászólásra, akkor ugyan megjelenik a hozzászólás, de a hozzászólási lehetőséget sehol sem kínálja fel. web design & development: brainsum, olvasom a láblécben. Csak Windowsra és IE-re van optimalizálva a honlap? Vagy az én gépem rossz? Mi lesz a macesekkel és a linuxosokkal?

A szlovák háztartások 61 százalékában van internet, így nem csoda, ha egyre több politikus próbálja ezen a csatornán is elérni a jónépet. A ha a szlovmagy politikusok közül aktív bloggert kellene mondanom - a helyi önkormányzati képviselőket nem számítva - Somogyi Szilárdot említhetném, alelnökként főként az SaS dolgairól blogol, a Paraméteren. Kívüle Nyomkeresőt említhetném a Körképről.

Az MKP-s vagy hídas képviselők azonban nem tolonganak a blogoszférában. Sárközy Klára próbálkozott az aktualne.sk-n blogolással, de "gyenge kezdés után erősen visszaesett" (Copyright Konczer tanár úr).


E sorok írója vette a fáradságot, és beütötte a gugliba az "x y blogja" kifejezést a 20 magyar képviselő esetében. Szigeti János esetében majd' megállt az ütő bennem, de aztán kiderült, hogy az egy pécsi Szigeti. Juhász György blogjára is kidob vmit, de az se a mi Juhászunk.

Szóval ezeknek az MKP-s/hídas jóembereknek nem nagyon van blogjuk. Még nem jöttek rá az ízére. Persze, nem tudjuk, a 61 százalékos internetpenetráció hogyan oszlik meg.

Általánosságban elmondhatjuk, hogy a szlovmagyok többsége még nem nagyon olvas blogokat. (Honnan veszed, köcsög? - teheti fel a kérdést bármelyik kedves olvasóm. A szlovmagy bloggerek általam ismert látogatottsági adatai alapján mondom ezt.) De az internet penetrációja a jövőben valószínűleg emelkedni fog. S bár a 60 éves keresztanyámat valószínűleg ez sem fogja blogolvasásra sarkallni, megmarad a recept.lap.hu-nál, de potenciálisan a meszidzs több emberhez eljuthat. Így a 2014-es választások esetén már sokkal nagyobb szerepe lesz a blogoknak. (Meg a Tublr-nek, Twitternek, meg amik akkor lesznek. A Facebookon már idén is próbálkoznak a pártok. Ez majd egy másik poszt témája lehet.) Politikuskáim, kapjátok össze magatokat.

A legnagyobb polbloggeri bukást Robert Fico kormányfő produkálta. No comment, elég kattintani. Pedig neki egy egész sajtóosztály áll a rendelkezésére.

A politikusok persze ritkán írják saját maguk a saját blogjukat. Nem szégyen ez, hisz a beszédeiket is csak a legritkább esetben írják maguk. S ha így van, akkor azon meg átmegy az apparátus kommunikációs gépezete - már akinek van, persze. Szóval esetükben ez nem kiált megvetésért, sőt, a világ boldogabb tájain egy szakma is alakult erre. Tükörfordításban szellemíróknak nevezik őket, nekünk azonban van egy sokkal szebb magyar szavunk.

És akkor a széles kitérő után befejezésként kanyarodjunk vissza Bugár Béla blogjához. Egy politikus blogja az olvasó számára sosem lesz olyan érdekes, mint a japáncsaj, a varánusz, a vastagbőr, az appleblog, a katpol vagy a comment, mert tudja, hogy a szerző politikus. Amikor arról ír, hogy a kertjét kapálja, ez jelzés, hogy a az agrártémák iránt is van vonzalma; amikor azt írja, hogy beteg a gyereke, azzal szánalmat akar kelteni; amikor képernyőre veti, hogy evezni volt a barátaival, azzal azt akarja kifejezésre juttatni, hogy ő nem jachtos geci, hanem olyan ember, mint a többi a csónakházban. Egy pártlapra felhelyezett blognak az ember hajlamos kevésbé hinni. Sokkal jobb lett volna, ha a Bugár-blogot egy civilebb környezetbe teszik, ahol rendes blogkörnyezet kialakítására van lehetőség, mert ami itt, eddig van, az technikai szempontból semmi: szöveg egy képernyőn. A fejlesztőknek érdemes lenne megnézni, mit kínál mondjuk a blog.hu belülről. Vagy egyenesen átvinni a blogot. Három, mérsékelten érdekes bejegyzés esetén még nem kell attól tartani, hogy a migráció miatt elpártolnak az olvasótömegek.

Bugár Bélának pedig sok jó posztot kívánunk. Remélem, a választások után a blog nem jár úgy, mint a radicova.sk az elnökválasztást követően...

0 Tovább

Tessék mondani, az Új Szó Online-t ki olvassa?

A Fórum Kisebbségkutató Intézetet, azt hiszem, senkinek se kell bemutatnom. (Akinek mégis be kéne, az nyugodtan hagyja el az oldalt, nem fogok megsértődni.)

A Fórum sok jó és hasznos dolgot csinál, ha nyomtatott helyre készíteném e szöveget, akkor nyugodt lélekkel írhatnám azt, hogy ezek felsorolásától terjedelmi okokból eltekintünk.

Magunk most egy utóbbi kutatásuk egyetlen szegmenséhez fűznénk pár kérdést. Az intézet "A szlovákiai magyarok politikai orientációja és értékrendje" címmel végzett egy kutatást, a Híd megalakulásának apropóján. (A kutatás eredményei, gondolom, a Fórum Társadalomtudományi Szemle hasábjain lesznek elérhetők, vagy egyéb szaklapokban, az Új Szó október 10-én, szombati Szalon mellékletében közölt egy duplaoldalas összefoglalót, az idézetek onnan származnak. Az összefoglaló szerzői Mrva Marianna és Szilvássy Tímea.)

"A Fórum Kisebbségkutató Intézet feladatának tekinti kutatni a szlovákiai magyarok politikai orientációját ebben az új helyzetben is, amely nem csak arról szól, hogy ki kire adja majd a voksát a választásokon.

A felmérés körülményei

A felmérést 2009 augusztusában a Fórum Kisebbségkutató Intézet megbízásából Mészáros Magdolna (kutatásvezető), Mrva Marianna, Szilvássy Tímea és Kelemen Zsófia szociológushallgatók Szlovákia magyarlakta vidékein, Pozsonytól Királyhelmecig végezték. A minta reprezentatív, tehát tükrözi Szlovákia magyar nemzetiségű lakosságának összetételét. 771 kitöltött kérdőív állt rendelkezésünkre, szociológiai szempontból az ilyen mennyiségű adat már megbízható képet nyújt a szlovákiai magyarok politikai orientációjáról, értékrendjéről."


A felmérésben vizsgálták a szlovákiai magyarok médiafogyasztását is. Az erről szóló részt  - az Új Szóból, mivel csak az áll rendelkezésemre - idemásolom:
"Véleményformáló média
A politikai eseményekről a legfrissebb információkkal a média szolgál. Arra voltunk kíváncsiak, melyek a legnépszerűbbek, hogy melyek azok a hírforrások, amelyekből válaszadóink értesülnek az őket, szlovákiai magyarokat érintő politikai eseményekről.

A megkérdezettek 60%-a olvassa a szlovákiai magyar nyomtatott sajtót, körükben a legnépszerűbb az Új Szó (90,3%).

Az internetes hírportálok a válaszadók 18%-a körében népszerűek, ennyien nyilatkozták, hogy a politikai eseményekről innen (is) szereznek tudomást.
Köztük a legnépszerűbb a
Bumm (39,1%), a Felvidék Ma (30,4%), a Paraméter (14,4%), a szlovák hírportálok közül pedig a Zoznam (9,4%).

A legnépszerűbbek a tévécsatornák. A válaszadók 70%-ának szolgálnak információforrásként többek között a politikai helyzetről is. A legtöbben, a tévénézők fele a Markízából tájékozódik, 40%-a a szlovák állami televíziók valamelyikéből, harmaduk pedig a magyar televízió csatornáit nézi. Népszerűek továbbá a magyar kereskedelmi televíziók.

A rádióállomások kevésbé népszerűek, mint a tévé vagy a nyomtatott sajtó. A megkérdezettek 36%-a válaszolta, hogy rádiócsatornákból értesül a politikai eseményekről. Ők leggyakrabban a Pátriát (68%), a Kossuth Rádiót (22%) és a szlovák kereskedelmi rádiók (15%) valamelyikét kapcsolják be."

Az egész felmérés, és annak a médiáról szóló része is rendkívül tanulságos és hasznos, ám gondolom, mindenki kitalálta már, hogy csak a félkövérrel szedett bekezdéssel kívánunk foglalkozni.

Hogyaszongya' a bummról tájékozódnak a legtöbben, majd a felvidék.má-ról (ami nem is értem, hogy kerülhetett a mintába, hisz az egy marokkói weboldal, tessék mondani a http://www.lejournaldetanger.com-ról hányan tájékozódnak:-)), és 14,4 százalékuk a Paráról. Legalább olyan őszintén gratulálunk Keszegh, Oriskó és Barak kollégáknak, mint több tízezren a litván pedofilgyilkosnak a Facebookon. Egy kérdés azonban nem hagy nyugodni bennünket: kedves nénik ott Fórum Intézetben, az Új Szó Online-t senki nem olvassa, tessék mondani?

1. Ha szupermodell szeretnék lenni, ellenben egy 160 cm-s, és ugyanennyi kilós nő vagyok, s a tükör előtt állva nem Heidi Klum néz vissza rám, mondhatom, hogy hülye a tükör. Csáky Pál is így tesz: azt mondja, hogy a közvélemény-kutatások manipuláltak vagy megvettek. Lehet, hogy egyik-másik az, na de hogy mindegyik? Így tehát munkahipotézisként vessük el, hogy Béla megvette kilóra a felmérést.

2. 39,1+30,4+14,4=83,9. Lehet, hogy az Új Szó Online-ból csak a maradék 16,1% tájékozódik, és ők csak a top hármat közölték. Azonban a szlovákiai weboldalak látogatottságát mérő AIMmonitor adatai szerint az ujszo.com a szlovmagy weboldalak közül a leglátogatottabb. A TOP100-ban a 88. helyen áll.  Ez nem valami híres eredmény, ráadásul a Lazaretská utcában nem dőlhetnek nyugodtan hanyatt, hisz a sarkukban, hangyaf@..nyira lemaradva ott liheg a Paraméter, a 91. helyen. A felvidek.ma és a bumm.sk nem szerepel az aim-ban. Akkor most ez hogy van? Ennyire szarul mérnének? Mert ha igen, akkor kellene szólni a nagy szlovák cégeknek, hogy ne fizessenek nekik, mert amit csinálnak, az nem jó. De tartok tőle, hogy nem így van.

3. Módszertani hiba, zárt végű volt a kérdés, és nem szerepelt a lehetőségek között az Új Szó Online.

4. Nyílt végű volt a kérdés, de:
4.1. az Új Szó Online annyira szar, hogy ugyan a leglátogatottabb, de senki se tájékozódik onnan
4.2. az Új Szó Online-t csupa szlovák és külföldi olvassa, ők pedig nem voltak a felmérés alanyai
4.3. az egész felvidéki magyarság számára ciki bevallani, hogy az Új Szó Online-ról tájékozódik
4.4  az Új Szó Online-nak annyira rossz a marketingje, hogy az emberek még nem fedezték fel
4.5  végre kiderült az igazság, az Új Szó Online manipulálja a Google Analytics-t és az AIMmonitort, és valójában senki nem olvassa

5. A fentebb felsorolt lehetőségek közül egyik sem, hanem valami olyasmi, amit beszűkült elménkkel elgondolni se tudunk.

Van esetleg valaki, aki fel tudná oldani e kínzó kérdést? Kommenteljen!

0 Tovább

Flashek: pangás; a blogoszféra állása; a blogoszféra állása magyarul; Bugár vs. pedofilgyilkos...

Pang a szlovmagy blogoszféra. A nyár után jött egy "neoboom", tele volt a Google Readerem, októberben viszont némi visszaesés jött, egyedül a Körkép, azon is nyomkereső igyekezett tartani a frontot, respect neki. Még a hivatásszerűen űzött Barak blog is alulteljesített az előző hónapokhoz képest. Tegnap erről (is) értekeztem  Szótlan Szemtanú kollégával. Te miért hallgatsz? - kérdezte. Mert baszott sok a munkám - mondtam. Lehet, hogy más is így van ezzel.

***

A Technorati megkezdte a blogoszféra állásáról szóló tanulmánya közlését. A dolog itt olvasható.  mondjuk, a jövedelemről szóló részeknél csak lestem..., ne feledjük, hogy a mintavétel jellemzően amerikai.

***

A Technorati felmérést magyarul ismerteti a Blogvilág blog.
Ugyanitt tanulságos bejegyzés arról, hogyan tartsuk meg az olvasókat.

***

Bugár Béla akkor is embert ölne, (egészen pontosan ezt mondta: nabiju zbraň a půjdu na lov. Persze, lehet, hogy csak vidravasakat rakna le, mert az is vadászatnak minősül.) ha megvernék a lányát.  Amikor ezt téma volt, gondoltam írok róla, de aug vége/szept eleje nagyon sűrű volt... A dolog annyira durva, hogy még a Híd-ellenesnek rosszindulattal sem nevezhető Paraméter is megszidta Bugárt az interjú utolsó mondatáért.
Nos, ezek után kérdezem, mit tenne bárki, ha  3 éves lánygyermekét nem megverné, hanem megbaszná három pedofil állat, és a bíróság azt mondaná: á, nem is így volt. Drasius Kedys története a magyar sajtótérben asszem, a subbán tűnt fel először.  A pedofilvadásznak honlapja is van, itt.   Az önbíráskodás bűncselekmény, az emberek többsége mégsem tud ferde szemmel nézni a litván apára. Az oldalán akadnak magyar kommentek is, és a szavazás szerint a látogatók 90 százaléka gondolja úgy, hogy a volt szőrmekereskedő egy hős. De gondoljunk bele, mi lenne, ha egy neki nem tetsző bírósági ítélet után mindenki fegyvert ragadna. (A Szent Korona Rádió egyenesen a nemzetközi zsidó pedofilmaffiát vizionálja a háttérbe...)

***

E poszt publikálásakor még szerepelt az MKP honlapján  Keszegh Béla, holott tudjuk, hogy a Bumm-főszerkesztő az EP-választások után kilépett. Vagy nem? Gyakrabban kellene aktualizálni a honlapot...

***

Remélem, ennél több is van a Most-Híd kampányguruinak raktárában, mert ez egyelőre harmatgyenge. És már csak 22 nap mínusz a kampánycsend.

***

Egy ismerősöm karitatív rendezvényt szervez egy civil szervezet javára. Már hónapok óta ezzel foglalatoskodik, időt és energiát nem kímélve. A helyi polgármester 2x megígérte, hogy ingyen megkapja az eksönhöz a kultúrházat. Aztán tegnap, a rendezvény előtt egy nappal közölte, hogy mégsem. A helyi polgármester nyilván egy fasz. (Ez nem egy pártos bejegyzés, független jelöltről van szó. Nem kell MKP-snak vagy Hidasnak lenni ahhoz, hogy egy közszereplő fasz legyen.)


0 Tovább

Autonómiagate: a para nyert

A tegnapi nap [kommunikációs játszmájának] győztese egyértelműen Barak László. (Na jó, teljesen precíz megfogalmazásra törekedve a dunaszerdahelyi Paraméter hírportál, de hát a kettő egy és ugyanaz. Véleményem szerint a látogatók tekintélyes része az említett szerzőhöz való pozitív vagy negatív viszonyulása miatt nézi az oldalt.) Míg a hétfő [kommunikációs játszmájának] vesztese Csáky Pál, és a Magyar Koalíció Pártja.

A para először a Sme című napilap nyomtatott kiadásában, majd az onlájnjában bukkant fel, mint hírforrás a hétvégi autonómiatárgyalásról. A Paraméterre való hivatkozással közölte a hírt Peter Morvay: "Riadiť by ju podľa neho mohol menšinový miniparlament, tvrdí maďarsko jazyčný internetový server parameter.sk". Sőt, Roman Krpelan Sme-főszerkesztő-helyettest halljuk a közszolgálati Szlovák Rádió Rádiožurnáljában: "ak denník Sme provokuje, tak ako prvotný zdroj provokácie treba považovať maďarský internetový server parameter.sk, ktorý je vlastne primárnym zdrojom informácie pre denník Sme, kde sa spomína, že pán Csáky hovoril priamo o autonómii...." Azaz a Sme le se ellenőrizte (le se szarta), hogy valóban úgy volt-e, ahogy a Paraméter írta, csak a paraméterre hivatkozva beqrta a címlapra, a kettesre+jegyzetet is közölt hozzá. (Időközben a szerző levelet intézett hozzám, melyben ezt írta: Vannak ugye emberek, akik sokat es szivesen ertekeznek arrol, hogy kell ujsagot irni, ujsagiroi etikarol, a forrasok ellenorzeserol stb. Es kozben eszukbe sem jut felhivni  szerzot es megkerdezni, valoban ugy volt e, ahogy hiszik, mielott azt amit hisznek, lekozlik. Csak roviden: a parameterre hivatkoztam, mert az volt az elsodleges forras, valoban leirta azt, amit, vagyis igy korrekt a hivatkozas. Hát így.)

S bár a Sme olvasótábora sem elhanyagolható, még mindig ebfasz a Markíza híradójához képest. Itt pedig Zlatica "Leszopomamikrofont" Puškárová szintén a parát használta illusztrációnak és hivatkozási alapnak.

A Markíza híradót megelőzi a jóval kevesebb, viszont jóval fontosabb ember által nézett TA3 Hlavné správy. Itt Ľuba Oravová szintén a Paraméterre hivatkozott. A Pátria rádió marketingnélkülisége miatt megszopta a nagy faszt - a para ui. Iski Ibolya krónikás anyagát vágta össze, és tette fel a youtube.com-ra. (Egész pontosan úgy történt, hogy a kvázi  sajtótájékoztatón ketten voltak jelen [végül is nem kvázi, mert egy sajtótájékoztatónak nem ismérve, hogy hányan vannak rajta], a parameter.sk és a Pátria munkatársa. Így nem készítettek külön interjúkat, hanem ott kérdeztek. Így a Pátriában ugyanaz hangzott el, ami a parán hallható. Nem is hangozhatott el más, mert a két felvevő egy helyen volt. A para aztán a saját hangfelvételéről - melyet fotók beillesztésével turbózott - kivágta Iski Ibolya kérdéseit.) Legalább ezzel növelni tudták volna apadó hallgatótáborukat, vagy legalább bekerülhettek volna a TA3-ba, és akkor pár szlovák megtudta volna, hogy van magyar rádió is e hazában. De nem. Ehelyett Oravová hogyaszonta: Stránka parameter.sk priniesla zvukový záznam. Ügyes.

19.30-tól a Joj híradóját szoktuk nézni, a köztévét csak ritkán. A témával egyértelműen a politikai sztárriporter, Jana Krescanko Dibáková foglalkozott, és ő is a parára hivatkozott.

Emlékszik még valaki a Madách-támogatás botrányra? A forgatókönyv akkor egy profi kommunikációs játszmára emlékeztetett. A para kitett egy egy forrásból származó, megerősítetlen infót, (mely utóbb aztán minden valószínűség szerint igaznak bizonyult, ám a kommunikáció szakon elsős tananyag, hogy két forrásból kell megerősíttetni a közölt infót), melyet aztán átvett mindenki. Most már sokkal ügyesebben hangszereltek, és a tényállás is egyértelmű. Hát hogy lehet hivatalos sajtónyilatkozatban letagadni, hogy tárgyaltak az autonómiáról, ha Tőkés László hivatalos honlapján ott olvasható, hogy tárgyaltak? Meghekkelték Csáky gaz ellenfelei? Ugye, ezt senki nem gondolja! Vagy tán hazudni tetszenek? Csáky Pál tegnap nem vette a tellát,  mindig ez az első hiba a kommunikációs játszmában, mert akkor a sajtó ezt megírja. Tegnap minden híradós anyagban ott volt valamilyen formában ez az infó, a mai Új Szó pedig azt írja, hogy ők se tudták elérni Csákyt, ellenben Dunajsky "Oprava" Éva megaszonta nekik, hogy a két sajtónyilatkozaton kívül a témával a továbbiakban nem kívánnak foglalkozni. Ugyanolyan rosszul oldották meg tehát a helyzetet, mint a Madách-támogatásos ügyet. Ott is azt mondták, hogy egymás közt megbeszélték, és úgy döntöttek, hogy a továbbiakban nem fognak vele foglalkozni. Igen ám, de azt a párszáz embert, aki ilyen ipari méretű balfaszágtenger után még rájuk akar szavazni, lehet, hogy érdekelte volna, miről beszéltek.

A helyzet most ugyanez. A Pátriában visszaszívhatatlan módon elhangzott sok minden az autonómiáról. Azt hallotta pár ember, mese nincs. Tőkés be volt tépve, vagy miért rakja ki a honlapjára, hogy tárgyaltak az autonómiáról, ha egyszer nem tárgyaltak? Ő is hazug?
Újra csak azt tudjuk mondani, amit már régebben: borzasztó az a kommunikációs csetlés-botlás, amit a magyar párt művel.

És akkor a bonus track. Este nézem a Kék fényt - a hétfő jó nap: Kék fény-Reportéri ČT-Paľba-112 -, mit látok: Miklya Attila botrányosan szar képminőségű, sőt KÉPHIBÁS riportját a Raisz testvérekről, az egyiket Erik "Szóvivőlettem" Tomášsal és Ján Petrovičcsal meg persze Somogyi Tibivel én is vártam a börtön előtt. A kollégák azt mondták, menjek oda én, hátha magyarul mond valamit, de nem mondott. Hihetetlen, hova süllyed a közszolgálati Magyar Televízió: főműsoridőben, húzóműsorban van képük leadni egy a szivárvány minden színében játszó képhibás riportot, és még azt sem restellik kiírni, hogy képhiba. Hát eszem-faszom megáll. Abban az országban és abban a tévében már bármit lehet? Na de most ne induljunk ebbe az irányba, mert ez messzire vezetne. Mit látok, kire hivatkozik Miklya: "a témával rendszeresen foglalkozó Paraméter hírportál". A riportban történetesen egy Nový čas cikkismertetést mutogattak, de hát Miklyának nem kell ismerni a szlovák sajtót (miért nem, ha szlovák témában forgat - kérdezhetnénk, de a képhiba után...).

Szóval gondolom, tegnap alaposan megugrott a kattintásszám paráéknál.

0 Tovább

tg-ltatsthtetet-06-01

blogavatar

Phasellus lacinia porta ante, a mollis risus et. ac varius odio. Nunc at est massa. Integer nis gravida libero dui, eget cursus erat iaculis ut. Proin a nisi bibendum, bibendum purus id, ultrices nisi.

Utolsó kommentek