Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Blogzárta – 2010/189 avagy Phil Harris Sátor Lajos nyomában


Idén 189 bejegyzésre futotta (összesen pedig 1153 poszt van itt). Ez már jobban környékezi a korábbi években bevált 200-at, de továbbra is, minden szinten tartjuk magunkat Berzsenyihez, mely szerint “Nem sokaság, hanem lélek...”

Idén, az év végére némi kétség is megfogalmazódott önnön tevékenységünkkel kapcsolatban. (Előfordult már korábban is, volt, hogy nem adtunk neki hangot, volt, hogy nagyon is radikálisan. Hasonlóra most nem készülünk.)

Itt fontos megismételnünk egy állítást a tavalyi blogértékelőből,  mely változatlan formában elmondható az idei évről is: Panaszkodni nem szeretnék, mert a leggyakrabban az történt, hogy a munka vitte el a blogolásra fordítható időt, és egyelőre nem blogból élünk, hanem az egyéb tevékenységekből, a családra és a civil szférára fordított időt pedig nem akartuk tovább csökkenteni a blog javára. Most ennyire futotta. A civil szektorban is jóval több munka akadt, egy nagy projekt miatt.

Ha arra a kérdésre keressük a választ, miért blogol az ember (ha nem politikus vagy termékmenedzser), annál, hogy “csak”, nagyon nehezen tudnánk bármi jobbat mondani. Valszeg azért, mert grafomán, vagy legalább grafomán light. Továbbra is tisztelet illeti a világ boldogtalanabb részén (Kína, Kuba stb.) író bloggereket, ahol az egy személy által vezetett blog továbbra is politikai tett, nem hiszem azonban, hogy térségünkben a blog mint intézmény hasonló funkcióval bírna, a sajtóban ma minden vélemény hangot kaphat. Talán azért blogolunk/ok, mert blogolni jó. Az egykor dicsőn indult, utóbb beszart Blogvilág összefoglalta a blogfüggőség 7 biztos jelét.  Ha ezeket észleled magadon...

És akkor jöjjenek a statisztikák, adatok stb.

A freeblogon 43 009 egyedi látogatónk volt, akik az év során 223 461     elérést produkáltak.
A 3 leglátogatottabb hónap november (4070, huh, ez kísértetiesen hasonlít egy telefonszámra:), március (4056), július (4010) - ezek az egyedi látogatók, nem mismásolunk. Láthatjuk, hogy még a legerősebb hónap számai is olyan alacsonyak, mint mondjuk a szlovmagy újság webjének látogatottsága egy harmatgyenge, ünnepek körülölelte vasárnapon.

A 189 bejegyzéshez írt kommentek száma 385.

A keresővel idetalálók nagy részét (88,81%) a Google hozta, 2. a Google Images 10,79%, 3. a Yahoo 0,37.

A TOP 10 keresőkifejezés 2010-ben:
sátor lajos    
Phil Harris    
markecolás    
drasius kedys    
phil harris halála    
varga flóra    
dunaszerdahelyi maffia    
jelszó feltörő program letöltése ingyen    
elmű levél    
fikusz    
---------------------------
11. Pápay Tibor

A tíz leggyakoribb hivatkozó url:
http://www.bumm.sk/    
http://korkep.sk/    
http://lashee.freeblog.hu/archives/2008/09/09/Ki_kokotina555/    
http://www.bumm.sk/40358/miert-nem-jo-otlet-morvai-krisztina-komaromi-setaja.html    
http://www.bumm.sk/politika/    
http://lashee.freeblog.hu/    
http://www.bumm.sk/37753/csoportszex-a-madach-kavezoban-avagy-szlovmagy-beugro.html        
http://www.bumm.sk/nezopont/    
http://www.bumm.sk/49082/kiuteses-marek-gyozelem-komaromban.html    
http://lashee.freeblog.hu/archives/2010/04/22/Nem_csak_kivulrol_nezzuk/
----------------------------------
11. http://lashee.freeblog.hu/archives/2010/03/04/Bugar_Bela_blogirasba_fogott/

Látogatók országok szerint TOP 10
USA    
Ismeretlen    
Szlovákia    
Magyarország    
Németország    
Nagy-Britannia    
Kína    
Csehország    
Ausztria    
Franciaország

(Az USA nyilván a gugli miatt van az első helyen, nem azért, mert velünk kel és fekszik az ammagy kisebbség.)

Köszöntöm továbbá marokkói, libanoni, ceyloni, izlandi, kirgizisztáni, jordániai, mexikói, új-zélandi, ománi, elefántcsontparti, benini, andorrai, antiguai, bosznia-hercegovinai, szenegáli, ugandai, venezuelai és jemeni olvasóimat is, ezekből az országokból egy-egy látogatónk volt. Gondolom, a helyi magyar kisebbség tagjai:)

Sajnos, a freeblog statgépe nem listázza a legolvasottabb posztokat, de azt tudjuk, hogy idén Morvai Krisztina lenyomta Andruskó Imrét, idén és ever leglátogatottabb napunk a Miért nem jó ötlet Morvai Krisztina komáromi sétája? c. posztunk publikálásának napja volt.  Ezernél több ember olvasta még a Marek, Matejicka vs. Bósza - ahogy a Markíza hírportálja látta(tja) és az Élet az MKP után c. posztokat is.

A blog.hu-n található biztonsági másolatot 12 287-nél többen olvasták. Azért a bizonytalanság, mert mivel a blog.hu statisztikája nem felhasználóbarát, csak a 3 és 4 jegyű látogatottsági adatokat adtam össze, a 2 és 1 jegyű napok kimaradtak, nyilván ezekből van több.

Némileg a bloghoz tartozik: a Bósza János leteperéséről készült videónkat 18 039 látogató nézte meg, a Cirill és Metód áthelyezéséről készülteket pedig 8224 (ezért elsősorban a Nitrianske noviny webjének szerkesztőit illeti köszönet). Persze, ezek csak számok, nem ezekért blogolunk.

A Bumm blogrollján kívül - ahova nem én kértem, hogy bekerülhessek -  továbbra sem használtunk közösségi oldalakat, NetworkedBlogst, bármi egyebet a blog népszerűsítésére, bár évek óta lappangó Twitteremet egy civil projekt miatt reaktiváltam, és néha pötyögük oda valamit, de csodát nem várunk tőle. Tudom, hogy van akinek ez fontos, és minden megtesz azért, hogy a blogja minél több helyen látható legyen stb. stb. stb., nekem (most) nem.

Újévi fogadalom 2011-re sincs. Augusztusig biztosan nem lesz több időnk... Igyekszünk majd írni, ha időnk engedi, csak arról, ami érdekel, oszt jónapot.

Bookmark and Share

0 Tovább

Milyen volt 2010 a szlovmagy blogoszférában?

Ha azt mondjuk, hogy 2008 a berobbanás éve volt az önszerveződés és a külső kommunikáció szempontjából, akkor 2009 a csendes terjeszkedésé - ezzel zártuk a szlovmagy blogoszféra 2009-es állapota feletti töprengésünket tavaly.

Idén, miközben próbálom összegereblyézni a blogoszférában történtekkel kapcsolatos gondolataimat, a Toldi estéjéből cseng a fülembe pár sor:
“Jó Toldi tanyáján rajta ül a rontás,
Csak a pöcsét veri néha méla kondás.”
Hát, valami ilyesmi volt 2010 a szlovmagy blogoszférában.

Megint eltelt egy év, ideje van a számadásnak. Ha arra keressük a választ, milyen volt 2009 a szlovmagy blogoszféra számára, számottevő, a reveláció erejével ható változásról nem nagyon számolhatunk be.

Ilyenek utoljára a 2008-as esztendőt fémjelezték. Ebben az évben sikerült a bumm.sk blogrolljának köszönhetően több olvasóhoz eljuttatni tudati tartalmainkat; a 2008. június 11-én megújult Új Szó Online Integrál rovatában gyakorta ajánlott szlovmagy blogokat; ebben az évben jött létre a szlovmagy bloggerek egy csoportjának levlistája; ebben az évben tartották az első szlovmagy bloggertalálkozót,   melyet még abban az évben egy újabb követett; ebben az évben indult meg az Új Szó Szalon című értelmiségi rétegmellékletének hasábjain a Blogmustra című rovat.


2009-ben a hazai magyar blogger önszerveződés ehhez hasonló eredményeket nem tudott produkálni.

/.../
Tehát új, a Felvidéket sarkából kimozdító blogger nem akart betörni Dévénynél 2009-ben
- írtuk tavaly. (Az egész egyébként itt olvasható.)

2010-ben a hazai magyar blogoszférát jobbára a hallgatás jellemezte. Poli újra nekifutott a blogolásnak, kevés sikerrel.  Kívüle nem indult új szlovmagy polblog (ill. igen, de erről később).
A már meglevő polblogokon is kevesebb a poszt ránézésre.

A Komáromi blog műszaki problémák miatt hónapokig állt. A műszaki problémák elhárultak, a srácok alkotókedve viszont nem tért vissza, pedig Komáromban lenne miről írni. Ehhez képest még a választási reflexió is késik.

A 2010-es év egyik blogmélypontját paulus.r, a Felvidéki blog szerzője produkálta, amikor egy kedvezőtlen magánéleti esemény után szuicid hajlamait borította az olvasóra, és bejelentette, hogy leteszi a pennát. A blog szertelen műfaj, mi is tartjuk magunkat megengedő álláspontunkhoz, mely szerint blogoljon mindenki, amit akar, és akinek nem tetszik, majd nem olvassa. 2 hónapos szünet után a szerző visszatért. Hozzá fűződik az év talán egyetlen újítása, a blogoszféra a Facebookon, és újabban van heti posztajánlója is. Ugyanő twitteren is kevélyen nyomatja, Szótlan Szemtanú is próbálkozott hasonlóval.

Ugyancsak tweetel Párkányer (és még sokan mások, mindenkit nem sorol6unk fel), akiről tavaly mint a Körkép sikeres beszerzéséről  emlékeztünk meg. SzSz mellett valszeg a Körkép kezelte legjobban a választási előkészületeket. A Körkép jelentős létszámbővítést hajtott végre, így a hangok és a témák diverzitása jellemezte, színes, változatos is tudott lenni, bár volt egy olyan érzésem, hogy a blog  továbbra is nyomkereső-centrikus (az érzést év végi számadásuk is megerősítette, ő jegyzi a legtöbb posztot). Úgy is mondhatnánk, a Körképen belül van nyomkereső, és vannak a többiek. Nyomkereső - és itt már lassan áthajlunk a következő kategóriába - politikus-blogger, legalábbis én így olvasom őt. A Körkép és a Felvidéki blog a Facebookon is jelen van, sok olvasót kívánok nekik onnan is.

Brutális választási évet zárunk, a “blogzást” a politikusok is felfedezték, (CSP, BB) bár gyanítom, némelyikük (nem kettejük közül némelyikük, hanem úgy általában a blogoló politikusok közül) ghostwriter segítségét is igénybe veszi. Mindez rámutat szlovmagy amatőrségünkre is: a választást egyik góré sem tudta jól kezelni a blogján. Ha komolyan vették volna a blogolást, június 13-ra el kellett volna készíteni egy beszélyt győzelem és egyet veszteség esetére. Ehhez képest az MKP-ból még nyilatkozót is gond volt találni a sajtónak, CSP fészbúkján június 2. után július 30-i a következp bejegyzés, BB pedig 17-én reagált, ez kicsivel jobb eredmény. Amit az MKP-ról mondtam, megváltoztatva a megváltoztatandókat, Komáromra, november 28-ra, és a Basti blogra is igaz.

Tavaly külön bekezdésben szóltunk a Paraméter bloggereiről is. Az ott elmondottak nagy része idénre is igaz. A Teddy által kommentben pöcsfedőnek nevezett Felvilág sem támadt fel (7 poszt), és valószínűleg ParaBaraknak is sok idejét veszi el a hírportáli napi susztermunka, mert sokkal kevesebbet blogol. Ugyanez elmondható Méla Béláról és Tizedesről is, mindkettőről más miatt, bár ez utóbbinak a szabadideje kedvezően alakult, de ezt a blogon nem észleltük.

Fentebb szóltunk a Twitterről, említsük meg a Tumblr-t is, ahol egyelőre a Felvidék Népe Front viszi jó hírünket a nagyvilágba, de akadnak más, igéretes polblogba hajló kezdemények is.

Ami a közösségi életet illeti, egy jó hangulatú bloggertalálkozóra kerüt sor DS-en, mivel a többség autóval érkezett, ez tudatmódosító szerekben szerényre sikeredett; illetve egy (mások elmondása szerint) pozitív blogger-olvasó találkozóra a gombaszögi nyári táborban.

Összefoglalva: elég gyenge évet zártunk.

Bookmark and Share

0 Tovább

Blogos, bugaras, maces

A héten új gyűjtő blogportál indult, a BLOGhir.hu. Hát, egyelőre nem túl dizájnos. Ugyan könnyen kezelhető, az ember a fejlécben rákattint az őt érdeklő témakörre, és már olvashat is, de hát egyelőre rém minimalista. Az is zavaró, hogy az impresszumban nem olvasható egyetlen személynév sem. Majd meglátjuk, mi lesz belőle, van már pár ilyen Magyarországon, és egyelőre nem látom mögötte a nagy ötletet, ami vonzaná a hirdetőket.
--------------------
Van-e ember e hazában, aki a mai “kilépünkakoalícióból” Bugár-hisztit komolyan bekajálta?
--------------------
És a közszolgálat és a blogger szolidaritás jegyében álljon itt egy beszámoló egy rémtettről. Ezúttal nem egy baltás gyilkosságról, hanem egy Maclopásról. Az áldozat hírbehozó, a webisztán bloggere.

"Nem pont erről szerettem volna írni ma, de ha már így alakultak az események, jobb ha leírom ide is. Legyen nyoma.

Történt, hogy meghívtak a Mobile Developers Day-re, a Kinnarps Ház-ba (szeretném hangsúlyozni, hogy a következő sztori bárhol megtörténhetett volna, és nem a rendezvénynek helyt adó cég hibája), hogy tartsak egy 40 perces keynote-ot arról, hogy mi történik ma az okostelefon piacon, meg úgy egyáltalán, mire lehet számítani a közeljövőben. (Maga a konferencia egyébként elég jó és színvonalas volt.)

Bár sok előadást tartottam már, a 40 perces időintervallum egész másfajta hozzáállást igényel, mint egy 5-10-15 perces előadás. Úgyhogy kedden éjszakába nyúlóan írtam, szerkesztettem a prezentációt. Lévén a keynote másnap reggel 8:20-kor kezdődött, és a preziben megírt prezentációmat a szervezőknek csak éjfél után küldtem el, jobbnak láttam, ha viszek magammal laptopot a konferenciára, hogy ne legyen probléma a helyszínen a prezis prezentáció futtatásával.

Mikor odaértem a konferenciára, világossá vált, hogy a szervezők tudják kezelni a prezi-s prezentációt, úgyhogy a MacBookra nem lesz szükségem az előadáshoz. Lévén zárt ruhatár nem volt a helyszínen, így a táskámat (benne a MacBookkal, a pulóveremmel, töltőkkel, kábelekkel és papírokkal) letettem a prezentáció végén az egyik szék mellé. Majd az 50 percesre nyúlt prezentáció után kimentem kávézni egyet, és mikor visszamentem az előadótérbe, gondoltam, nem furakodok megint előre, leülök csendben hátul, végighallgatom az előadásokat a szünetig, és majd akkor összeszedem a táskámat.

Mint szokásos, a konferenciákon az emberek bent hagyják a táskájukat az előadóteremben. Senki nem szeret a szünetekben telitömött laptoptáskákkal, hátizsákokkal közlekedni. Csakhogy az én táskámat, benne a laptoppal, valaki elemelte.

Én még nem hallottam hasonló esetet, főleg nem belépős, szakmai konferenciákon. Elég megdöbbentő eset.

Egyelőre kivárok. Bár a helyszínen ellenőrzik a biztonsági kamerás felvételeket, a résztvevők névsorát, egyelőre nem tettem a rendőrségen feljelentést. Bízva abban, hogy belátható időn belül előkerülnek a dolgaim.

Mindenesetre ideírom a Macbook paramétereit. Hátha esetleg látja valaki felbukkanni a weben:

13" MacBook (fehér), 1.83Ghz/512MB/60GB/Combo/Mg KB

gyártási szám: 4H7061DPWGN

Szóval aki összefut ilyen típusú és konfigurációjú géppel, értesítsen. Illetve aki látott a konferencián valakit fehér Macbookkal, illetve egy (idehaza amúgy nem kapható) szürke Manhattan Portage táskával, szintén írjon a webisztan kukac gmail címre. És aki teheti, ossza meg ezt a postot Facebookon, Twitteren.

Köszönet, srácok"


Bookmark and Share

0 Tovább

Útmutató blogoló újságíróknak

A Médiablogon leltem erre az írásra. Útmutató blogoló és kommentelő újságírók számára - jól hangzik. Bár azért annyi blogoló szlovmagy újságíró nincs, hogy felborítsák a honi sajtóegyensúlyt, legalábbis a mo.-i 11 százalékot bizonyosan nem közelítjük.

"A közösségi média-forradalom küszöbén áll a magyar újságírás" - állítja a FLOW PR és a Capital Research közös kutatásáról készült jelentés. A kérdés számomra az, hogy könnyedén átlép, vagy átesik ezen a küszöbön.

A jelentés szerint az újságírók 11 százaléka ír valamilyen blogot. A kommenteléssel - hozzászólások írásával és mások hozzászólásainak a kezelésével -  a kutatás nem foglalkozott, de az "aki hazudik, az lop is" analógiájára viszonylag nagy biztonsággal állíthatjuk, hogy "aki blogol, az kommentel is".


Egyfelől (az egykori olvasók, az "emberek", vagy másképpen a "nép") felől nézve üdvözlendő, hogy az újságírók belevetik magukat a közösségi médiába, másfelől (az újságírók felettesei, informátorai, ügyfelei) nézve riasztó a dolog. Mi a hivatalos és mi a magánközlés? Mi a munka része és mi a szabadidős tevékenység? Kötelezhető-e az újságíró a közösségi gerillamunkára? Ha igen, hogy lehet ezt beépíteni a napi/heti "normába"?


Folytatás az eredeti helyen.
---------------------
És emiatt nem írunk külön posztot, de mindenképp olvassuk el Szótlan Szemtanú összegzését arról, hogyan változtatta a véleményét a Most-Híd nyelvtörvényügyben. Murín-effektus: mindenki tudta előtte is, de összefoglalva jobban néz ki.

0 Tovább

Blogger a Házban

Nem szenvedünk szereptévesztésben, ez továbbra sem a hogyvolt blog, de a Dr. House tegnapi részében egy blogger volt a hetibeteg. Természetesen nem polblogger, hanem egoblogger, és House a blogja alapján diagnosztizálta a betegséget. Hogy mik vannak.

*********
És még két hazai rövid blogos.
Műszaki problémák miatt egy ideje már nincs Komáromi blog.
Gratulálunk a Körképnek, mely blogtörténelmet írt. A hazai blogok közül nekik sikerült a T-Com személyében először komoly hirdetőt szerezni blogra. Szép volt, fiúk!

0 Tovább
«
123

tg-ltatsthtetet-06-01

blogavatar

Phasellus lacinia porta ante, a mollis risus et. ac varius odio. Nunc at est massa. Integer nis gravida libero dui, eget cursus erat iaculis ut. Proin a nisi bibendum, bibendum purus id, ultrices nisi.

Utolsó kommentek